26 квітня 1986 сталася аварія на Чорнобильській АЕС. Річниця Чорнобильської катастрофи — важливий меморіальний день, що відзначається на міжнародному рівні. Він називається Днем пам’яті загиблих у радіаційних аваріях і катастрофах.
В результаті вибуху на четвертому енергоблоці Чорнобильської АЕС був повністю зруйнований реактор. Загальна площа радіаційного забруднення склала 160 тис. квадратних кілометрів. З 30-кілометрової зони лиха було евакуйовано більше 100 тис. осіб (у тому числі і все населення міста Прип’ять, розташованого всього в трьох кілометрах від ЧАЕС).
У ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС брали участь приблизно 600 тис. осіб. Безпосередньо під час аварії загинули двоє людей. У 134 співробітників електростанції та ліквідаторів, які перебували на станції під час вибуху, розвинулася згодом гостра променева хвороба. Протягом 1986 померли 28 з них. Високі дози опромінення отримали близько тисячі чоловік, які перебували в момент вибуху поряд з реактором і брали участь в аварійних роботах у перші дні після катастрофи.
День пам’яті загиблих у радіаційних аваріях і катастрофах відзначається на міжнародному рівні, але особливе значення ця пам’ятна дата має для Росії, України та Білорусі, які найбільше постраждали від аварії на ЧАЕС. У Росії цей пам’ятний день називається День учасників ліквідації наслідків радіаційних аварій і катастроф і пам’яті жертв цих аварій і катастроф, але суть його залишається тією ж.
Немає коментарів:
Дописати коментар